Devops w kuchni, czyli o tym jak ja rozumiem rolę devopsa i całe to rumako.... devopsowanie.

Hej!

Dzisiaj moja kochana małżonka wkręciła mnie w lepienie uszek. Razem z moją mamą i siostrą staneliśmy przy stolnicy i zabraliśmy się do pracy. Ale jako że ostatnio trochu się interesuję rumakowaniem…

AWS Developer Certificate - Associate

Hej!

Dzisiaj po wielu tygodniach (nie)ciągłej nauki, udało mi się za pierwszym podejściem zdać egzamin wewnętrzny z AWS’a na poziomie Developer Certificate - Associate. I to na ładne 93% :smile:

Z tej okazji uznałem, że zapiszę się na egzamin AWS’a najszybciej jak to możliwe. Fajnie wyszło, bo termin był już na poniedziałek 14.08.2017 w Warszawie, więc zarezerwowałem egzamin na 10:30, Ryanair’a na 6:50 do Wawy i na 13:50 z Wawy. Mam nadzieję, że uda mi się to zdać.

Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, podrzucę tu linki z których nauka pozowiła mi zdać ten egzamin.

Docker, czyli o tym jak udaje mi się zachować porządek na kompuerze, pracując przy różnych projektach w różnch technologiach

Hej!!

Dzisiaj naszła mnie taka myśl, że podzielę się z wami swoim sposobem na to, aby pracując z różnymi frameworkami, serwerami, środowiskami uruchomieniowymi, nadal mieć w natywnym systemie porządek.

Medytacja? Jakaś wschodnia ściema...

Hej!

Dzisiaj chciałem poruszyć dość ciekawy temat, niedokońca związany bezpośrednio z naszą branżą, ale poniekąd wydaje mi się że istotny (wbrew temu co twierdzi antyweb, czyli “Chcesz dużo zarabiać i pracować bez stresu? Zostań informatykiem…” :smile: )