Moje pierwsze publiczne wystąpienie w świecie IT!


HEJ!

Wow, ale jeststem naładowany energią! Aż muszę się z wami tym podzielić :smile:

Dzisiaj, pierwszy raz w moim życiu w świecie IT miałem wysąpienie publiczne! Ale… ale to był czad. Wiem, że trwało to tylko 20 minut. Ale to było aż 20 minut! O godzinie 15 miałem rozpocząć swoją prezentację pt.: Blog? Jekyll + Github = <3, ale jak to w szczęściu początkującego bywa, problemy techniczne. Niestety obsunęło się to 5 minut, co dodatkowo dorzuciło mi stresów, ale co tam. W końcu udało się podłączyć odpowiedni kabel :smile: Jedziemy!

Zacząłem od prezentacji w PowerPoint’cie (do obejrzenia tutaj), omówiłem czym jest Jekyll, Liquid oraz po co jest znacznik Front Matters. Podczas demo, pokazałem w jaki sposób założczyć repo na githubie, jak włączyć sobie Github Pages, oraz zacząć z blogowaniem.

A potem, na podstawie tego bloga, pokazałem w jaki sposób ja prowadzę bloga.

Było kilka pytań, głównie zadanych przed Łukasza. No i niby fajnie, że one były, bo znaczy że ktoś słuchał! Ufff… ale bardziej bym się cieszył, gdyby nie to, że ja o tym wszystkim o co Łukasz pytał, chciałem powiedzieć. Ale przez stres zapomniałem. Bo jak wczoraj prezentowałem to mojej figurce Yody

Yoda

to o tym wszystkim wspomniałem. No ale cóż. Życie :wink:

Po wszystkim, dopadłem kilku kolegów którzy byli na moim “wystąpieniu”. Poprosiłem o feedback… I się bardzo pozytywnie zaskoczyłem. Zgodni byli, że bardzo fajnie wypadło. Nie wiem czy powiedzieli to, bo… koledzy. No ale cóż. Kilka minusów też udało mi się wyciągnąć, więc do zapamiętania i poprawy:

  • rób sobie notatki, żeby było trochę mniej chaotycznie
  • mów wolniej

No. To chyba tyle. Zostało jeszcze konkretnie do tej prezentacji, że zabrakło tutaj porównania z jakimś innym generatorem statycznych stron.

Na koniec zostawiłem sobie feedback od mojego TL’a… Normalnie witki mi opadły :smile:

  • porościej, nie wszystko zrozumiałem… ale w sumie, gdybym nie robił tasków tylko słuchał, to pewnie byłoby ok.

Dzięki Damian :smile:

No, to dzięki za czas poświęcony na czytanie, uciekam szykować się na kolejną prezentację. We wtorek na Politechnice Wrocławskiej będę omawiał bibliotekę jQuery pod kątem Kursu MVC zorganizowanego przez PGS :wink: