Krótka, subiektywna relacja z drzwi otwartych w Objectivity Wrocław


Hej!

Dzisiaj byłem na dniach otwartych w Objectivity.

Generalnie jeśli chodzi o prelekcje na których byłem, to nic z nich nie wyniosłem…. Niestety. Ale nie dlatego że były na niskim poziomie czy coś (opowieść o Labeouf’ie była serio fajna :wink: ) ale po prostu albo ja nie trafiłem w tematy na które podczas godzinnej prelekcji mogłem się czegoś nauczyć, albo to organizatorzy nie trafili z tematami we mnie… Jednoznacznie na pewno ktoś tutaj nie trafił.

Pierwsza prelekcja była o Continous Delivery kodu opakowanego w Dockera na AWS’a. Pewnie bym się tym zachwycił, gdyby nie fakt, że dzięki DSP2017 robię właśnie projekt w którym używam Dockera, CI/CD i hostuję to na DigitalOcean (ale jest chmura). Tak więc sory, ale tutaj… Ogarniałem materiał :wink:

Druga była na temat serverless’a i Azure Functions. I znowu, niestety nie wyniosłem z niej niczego nowego (to tu była historyjka o Lebouf’ie), gdyż przypadek z skalowaniem zdjęć jest tak standardowy, że słyszałem prawie to samo na prelekcji o AWS Lambda (i to już kilkukrotnie). Także tutaj również pudło.

Ale żeby nie było, widziałem po twarzach ludzi, że Ci którzy mieli średnie pojęcie o temacie (dobra, średnie to mam ja… albo raczej małe, ale ci co mieli mniejsze niż ja) byli zafascynowani, zadawali pytania, kombinowali etc. Więc ogólnie bardzo na plus.

Za to trzeci panel, dyskusja deweloperów, opowiadanie o firmie, Q&A etc była bardzo fajna i bardzo mi się podobała. Wybaczcie, ale współorganizując dni otwarte w PGSie razem z Łukaszem prawdopodobnie “zapożyczymy” pomysł do siebie :wink:

Oraz kolejny plus za organizację. Uważam że wszystko było super zorganizowane, dużo zaangażowanie ludzi z firmy oraz ilość pomocnych osób. Super! Nie było chwili, żebym nie wpadł na kogoś z Objectivity i nie miał kogo się zapytać etc.

A no i bym zapomniał. Jedzenie pyszne :smile: (z tego co wiem już kolejny rok z rzędu).

k.